Najem na zakwaterowanie bez zwolnienia i preferencyjnej stawki
Najem budynku mieszkalnego na rzecz agencji pracy tymczasowej na potrzeby ulokowania w nim pracowników, wykonujących pracę u udostępniającego, nie podlega ani zwolnieniu, ani 8 proc. VAT.
Tak stwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 29 stycznia 2019 r. (0115-KDIT1-1.4012.812. 2018.2.BS), uznając stanowisko wnioskodawcy za nieprawidłowe.
Wnioskodawca podpisał umowę z agencją pracy tymczasowej, zgodnie z którą zatrudnione przez agencję osoby miały wykonywać pracę na jego rzecz. Będąc właścicielem budynku mieszkalnego położonego przy jego zakładzie produkcyjnym, wnioskodawca wynajął ten budynek agencji w celu ulokowania w nim oddelegowanych do niego pracowników tymczasowych. Agencja zobowiązała się do zapłaty wynagrodzenia obliczanego comiesięcznie na podstawie liczby ulokowanych w budynku osób. Pracownicy agencji mieli zamieszkiwać w budynku wnioskodawcy jedynie przez czas wykonywania na jego rzecz pracy. Ponadto, zgodnie z treścią umowy, to agencja zobowiązana była do wyposażenia na swój koszt budynku na potrzeby ulokowania w nim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta